Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Italové bez šance, Portugalsko slaví osmifinále po výhře 6:1

6. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Duelem mezi Portugalskem a Itálií byla uzavřena skupina A2. Zápas dvou týmů bez zisku jediného bodu měl jasný průběh, hokejbalisté z Pyrenejského poloostrova potvrdili svoji kvalitu a již po dvougólové první třetině měl jasně nakročeno k vítězství. Ve zbytku zápasu si favorizovaný celek důležitou výhru pohlídal a dotáhl utkání do vítězného konce se skóre 6:1. Portugalci po zisku prvních tří bodů slaví čtvrté místo ve skupině, pro Italy zbude v turnaji pouze boj o 9.-12. místo.
 

Ohlasy

Michael Verrelli (kapitán Itálie): Portugalci zvládli utkání mnohem lépe než my a zaslouženě dnes vyhráli. Uhráli výsledek, který chtěli. Snažili jsme se na soupeře připravit, ale bohužel to nevyšlo.

Matthew David (útočník Portugalska): „Sice jsme třikrát prohráli, ale víme, že jsme odehráli dobré zápasy. Byly tam dobré třetiny, dobré šance. Byla to jen otázka času, než se to všechno sejde. To jsme měli v hlavách. Každý gól vytvoří momentum a o tom je hokej hlavně. A když se vám podaří dát gól tak brzy, každému týmu to pomůže. Když na to pak dokážete navázat, pak to soupeře nejvíc bolí. Teď chceme šokovat svět. Nikdo s námi nepočítá, ale když jsme dokázali hrát o jeden gól s Čechy po celý zápas, víme, že můžeme hrát s kýmkoliv.“