Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Ostrovní souboj pro Kajmany, Velkou Británii zlomila třetí třetina

6. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Šestý hrací den hokejbalového světového šampionátu byl v pardubické Tipsport areně odstartován zápasem ostrovních celků. V souboji o lepší výchozí pozici do semifinále nižší divize si cenné vítězství připsali hokejbalisté Kajmanských ostrovů. Proti Velké Británii se Kajmany třikrát v zápase ujaly vedení, přesto se díky bojovnému výkonu soupeře strachovaly o tříbodový zisk až do samotného závěru. Trefa Paula Strenka deset minut před koncem se nakonec stala vítěznou, Kajmanské ostrovy si tak po výsledku 4:2 připsaly do tabulky B3 tři body a skončily tak na třetí pozici.
 

Ohlasy

Matthew Halverson (trenér Kajmanských ostrovů): V první řadě bych chtěl poděkovat českým fanouškům, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru. Byli fantastičtí. Včera jsme odehráli těžký zápas, kdy jsme byli jedenáctkrát vyloučeni, ale dnes to byl pravý kajmanský hokejbal. Hráli jsme tvrdě a jsem rád, že jsme vyhráli. Nyní nás čeká semifinále, zatím neznáme soupeře, ale připravíme se na kohokoliv.

Pete Fannan (asistent trenéra Velké Británie): Byl to vyrovnaný zápas, musíme se s míčkem více dostávat do útočného pásma a střílet na branku. Kvůli brzkému začátku utkání po včerejším nočním duelu jsme byli trochu unavení, což se ukáže až později v turnaji. V současné době porážka nic neznamená, šampionát pokračuje dál.