Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Hongkong vítězí podruhé v řadě! Libanoncům nastřílel pětku

6. 6. 2017 | Johan Čáp
Duelem dvou týmů, které nepostoupily do skupiny B3, odstartoval v malé hale program šestého hracího dne. Hongkong hned od úvodního hvizdu potvrzoval, že se chce jednoznačně vyhnout zápasu o 17. místo, neboť dokázal Libanonce v průběhu celého zápasu celkem bez větších potíží přehrávat. Hlavně třetí třetina už byla plně v režii borců z městského státu, čímž nakonec svému soupeři nastříleli pět branek. Hongkongský tým má po tomto výsledku stoprocentně zajištěnou účast v semifinále B-poolu, Libanon o něj naopak najisto přišel, neboť ho už čeká jen dvojzápas o konečné umístění.
 

Ohlasy

Matthew Lui (brankář Hongkongu): „Byl to brzký zápas, to je vždy náročné, ale náš tým hrál skvěle do obrany. Myslím, že jsem měl snad jen asi 10 zákroků, takže ne příliš práce. Výborně jsme bránili jako tým a to čisté konto jsme si zasloužili dohromady. Víme, že Velká Británie i Kajmany mají kvalitní týmy. Kohokoliv dostaneme, s ním budeme hrát naplno. Nespokojíme se s ničím jiným než se zlatem.”

Ralph Melki (trenér Libanonu): „Jsme určitě zklamaní. Před zápasem jsem si myslel, že předvedeme lepší výkon. Nechci se na nic vymlouvat, ale přece jen jsme měli o trochu užší soupisku o hráče, kteří jsou zranění. Na závěr turnaje bychom chtěli konečně zvítězit. Věříme, že se to podaří a nebudeme odjíždět s šesti prohrami. Celý turnaj pro nás ale není zklamáním, první účast na takovéto akci je pro tým naopak dobrá zkušenost. Já jsem si to v Pardubicích rozhodně užil.”