Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

I malá chyba rozhoduje. Haiti porazilo Arménii o jednu branku

3. 6. 2017 | Johan Čáp
Souboj Arménie s Haiti měl dopadnout dle jejich prvních utkání na turnaji a předzápasových předpokladů lépe pro hokejbalisty z ostrova Hispaniola. Haiťané se však překvapivě v průběhu zápasu nedokázali dlouho vypořádat s arménskou obrannou zdí, což však bylo způsobeno jedním zásadním problémem. Nevyužíváním šancí. Branka ze čtvrté minuty utkání jim ovšem nakonec stačila na vítězství, neboť Arméni byli v ofenzivní fázi hry ještě méně produktivní než jejich soupeř. Situace ve skupině B2 se díky tomuto výsledku začíná postupně vyjasňovat. Haiti putuje na první pozici, arménští hokejbalisté skončí nejlépe třetí. Rozuzlení se ale dočkáme až po nedělní dvojici duelů, které uzavřou boje v základních skupinách.
 

Ohlasy

Jean-Francois Aumais, brankář Arménie: Myslím, že to byl skvělý zápas z naší strany. Minulý rok jsme s nimi měli docela dost problémů, takže to je určitě velké zlepšení a za to jsme rádi. Můj výkon není moc důležitý, já jsem rád, že jsme to odehráli dobře jako tým. Musíme ale dávat více gólů, abychom vyhrávali zápasy. Těšíme se na další utkání.

Midwin Dorismond, asistent trenéra Haiti: Dnes můžeme být spokojeni s tím, jak zápas odehrála naše obrana a brankář. Co nás ale nepotěšilo, to byl náš útok. Tam je ještě na čem pracovat. Musím také pochválit soupeře, který hrál velmi dobře a bojovně a díky toho to bylo velmi dobré utkání.